Ви се допаѓа написот што го подготвивме за вас? Не заборавајте да го покажете тоа! :)

Том Дејли и Дастин Ленс Блек во саботата (6 мај) го кажаа судбоносното „да“ на свадба како од бајките, заокружена со стихови од Шекспир и дворец.

On 6th May 2017, I married the love of my life, @dlanceblack ❤️ We shared the day with 120 of our closest friends and family, from Texarkana to Plymouth! Thank you to everyone who made this weekend the most special weekend of our lives! • • • [email protected] 👯‍♂️London Gay Men's Chorus 📸 @andymacphotofilm • • • #NoRomeo

A post shared by Tom Daley (@tomdaley1994) on

👬❤️🎉 Truly unforgettable 🎉 ❤️👬

A post shared by Tom Daley (@tomdaley1994) on

Парот ги размени заветите во замокот Бови во Девон, каде пораснал Дејли.

На венчавката присуствувале околу 120 пријатели и роднини, па двојката специјално за настанот го изнајмила целиот замок со 58 соби.

So… what did you do this weekend?

A post shared by Dustin Lance Black (@dlanceblack) on

За музиката бил задолжен гудачки квартет. Оброкот се состоел од предјадење, главно јадење и десерт, огромна торта која ја нарачал лично Дејли.