Забавна индустрија

Дома Забавна индустрија

Втората половина од оваа година е исполнета со возбудливи филмски и телевизиски наслови

Изминатиот викенд беше исполнет со најави за филмските и телевизиските проекти кои следуваат во претстојниот период. Новините се однесуваат на веќе познати наслови, како...

Грејсон Ченс, пејачот кој се прослави на 12 години изведувајќи ја Лејди Гага, обелодени дека е геј

Сигурно се сеќавате на Грејсон Ченс кој се стекна со светска популарност на само 12 години, откако ја препеа песната „Папараци“ на Лејди Гага....

Биографскиот филм за Фреди Меркјури влезе во претпродукција, Рами Малек е во главната улога

Актерот од американската серија „Господин Робот“, Рами Малек е последната ѕвезда која се поврзува со долгонајавуваниот биографски филм за фронтменот на музичката група „Queen“...

Брајан Мајкл кој игра трансродов лик во „Queen Sugar“, откри дека и самиот е трансродово лице

Актерот Брајан Мајкл Смит, кој игра трансродов полициски службеник во американската телевизиска серија „Queen Sugar“, обелодени дека и самиот е трансродово лице. Ова е...

Соопштени се номинираните за Еми награди, нѐ очекува можеби највозбудливото издание досега

Номинациите за претстојните Еми награди беа соопштени. Церемонијата на доделувањето на Еми наградите ќе се одржи по 69-ти пат на 17 септември, а ќе...

Шарлиз Терон откри зошто толку ѝ се допаднало играњето бисексуална улога на големиот екран

Холивудската актерка оскаровка Шарлиз Терон се осврна на застапеноста на бисексуалните ликови во филмовите. Во „Атомска русокоса“ (Atomic Blonde), Терон ја игра Лорејн Бротон,...

„Зборот на буквата Л“ се враќа на малите екрани, со нова приказна и дел од старата актерска екипа

Подгответе се за враќањето на ТВ серијата „The L Word“ (Зборот на буквата Л). Според магазинот Variety, во моменот се работи на развивање на приказната...

Квир пауер-поп дуото „Суперфрут“ објави видео спотови за две песни од нивниот деби албум

Талентираните Мич Граси и Скот Хојинг од петчлената американска а капела група Пентатоникс (Pentatonix), познати како квир пауер-поп дуо под името Суперфрут (Superfruit), го...

Гевин Расом од рок бендот „LCD Soundsystem“ обелодени јавно дека е трансродово лице

Mузичарката Гевин Расом (43) од американскиот рок бенд „LCD Soundsystem“ обелодени дека е трансродово лице. Расом, која свири на синтисајзер во њујоршкиот бенд, ќе...

Погледнете ја оваа прекрасна изведба на песната „Кругот на животот“ од екипата на „Кралот лав“

Дизвиевиот „Кралот лав“ и хорот на геј мажи од Лондон ги здружија силите за снимањето на оваа прекрасна изведба на песната „Кругот на животот“. Соработката...

Данкан Џејмс: Обелоденувањето на сексуалноста е најдоброто нешто што некогаш ми се случило

Данкан Џејмс од англискиот машки бенд „Blue“ изјави дека обелоденувањето на неговата сексуалност е најдоброто нешто што го има направено. Џејмс, кој моментално игра во...

Погледнете го новиот тизер трејлер за ТВ серијата „Вил и Грејс“ која есенва се враќа на екраните

Телевизиската серија „Вил и Грејс“ се враќа на малите екрани во септември, по 11 години пауза. Додека нестрпливо го очекуваме стартот на емитувањето на...