Дома Живот

Трансродов модел го споделува своето патешествие во новата рекламна кампања на Мерцедес Бенз

Бенјамин Мелзер (Фото: Википедија)

Во новата моќна рекламна кампања на автомобилскиот бренд Мерцедес Бенз, насловена „Водич за растење“, се појавува трансродовиот модел Бенјамин Мелзер. Тој е првиот трансродов маж кој минатата година се најде на насловната страница на европското издание на магазинот „Men’s Health“.

Бен му открил на своето семејство дека е трансродово лице кога имал 23 години, а своето животно патешествие како трансродов маж го споделува во интервју со германскиот актер Хајнер Лаутербах. Погледнете го подолу.